Logo

DİŞHEKİMLERİ İÇİN KLİNİK VE ORTODONTİK ÇÖZÜMLER


AÇIK-SİSTEM KLİNİK CAD/CAM SİSTEMLERİ: mikroLAB®

Dijital dişhekimliğine geçiş için artık bir servet harcamak gerekmiyor. Klinikler için her ihtiyaca uygun açık-sistem cad/cam paketleri oluşturduk. İster geniş multi-disipliner bir kliniğiniz olsun, ister kompakt bir muayenehaneniz olsun size uygun bir paket seçeneklerimiz arasında mutlaka var... Çok özel bir telabiniz mi var, tabi ki size uygun bir À-la-Carte CAD/CAM menüsü de oluşturabiliriz. Gelin Türkiye'nin en büyük açık-sistem CAD/CAM ağına siz de katılın, gerçek dijital dünya ile siz de tanışın...

Image Description
Dijital dişhekimliği satın alımlarının 30.000 EUR'a kadar olan kısmı 24 aya kadar %0 faiz ile taksitlendililebiliyor.

mikroLAB® konseptinde klinik içine bir “mikro-laboratuvar” entegre ederek üretimi klinik-içinde başlatmak, hızı & kaliteyi arttırmak, hasta-hekim diyaloğunu en üst seviyeye taşımak esas hedeftir.

 

KLİNİK ÜRÜNLER

DWIO: INTRA-ORAL SCANNER

Dişhekiminin teknolojiden öte hastaya odaklanmasını sağlamak amacıyla Dental Wings ağız-içi 3-boyutlu tarayıcısı son derece küçük bir başlık ile tasarlanmıştır ve bir el türbini büyüklüğündedir. Bu nedenle manipülasyonu kolaydır ve hastada bulantı refleksi oluşturmaz. Sistem klinik içinde son derece basit ve “akıllı” bir enfeksiyon kontrolü sağlar. Tarayıcı dokunmatik ekrana dokunmaya gerek kalmadan havada el hareketlerini algılıyor ve bu şekilde sistem kontrol ediliyor.

Image Description
Hasta ağzında buharlanmayan ve bulantı refleksi oluşturmayan ergonomik dizayn

 

DWLM LAZER-FREZE SİSTEMİ: GELECEĞE HOŞGELDİNİZ!

Kliniğinizde hızlı bir şekilde markalı materyallerden kron/köprü ve geçiciler üretmek istiyorsunuz... ama su irrigasyonu altında bir takım frezler kullanarak malzeme kaldırarak sesli bir şekilde çalışan ve yer kaplayan makinaları kliniğinizde istemiyorsunuz... Dental Wings'in patentli DWLM sistemi aradığınız seçim!

Lazer-Freze yada laser-milling patentli bir teknoloji olup kron/köprü üretilmesi istenen bloğu frez yerine lazer ile aşındırıp işler. Dolayısı ile frez kullanımına ihtiyaç yoktur. Frez kullanımı su irrigasyonunu da gerektirdiği için su tankı, su borusu tesisatına ihtiyaç yoktur ve bu nedenle sistem kompakttır, şık bir görüntüye sahiptir ve sessiz çalışır.

Frez kullanılmamasının sekonder avantajları da frez kırılması sorunlarının tamamen ortadan kalkmasıdır. Frez stoğu tutlması gibi bir sorun olmadığı gibi frezlerin zamanla aşınmasından dolayı protezlerde oturuş sıkıntısı da yaşanmaz.

ÖLÇÜ TARAYICISI: 3B-FAKS MAKİNASI

Dijital dişhekimliğine en hızlı giriş yapmanın yolu klinik-laboratuvar iletişimini Dental Wings iSerisi ölçü-tarayıcısı ile hızlandırmak. Dental Wings iSerisi scanner, silikon ve aljinat ölçüleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde tarayabilmektedir. Hasta koltuğunda iken hastaya ait ölçü monitörde yada ekranda kontrol edilebilir, hasta ile birlikte incelenebilir. Bir çok potansiye problem elimine edilmiş olur.

Image Description
Silikon ve aljinat ölçüler taranıp otomatik olarak laboratuvara yollanabilir

 

PRE-OPERATİF CERRAHİ PLANLAMASI & DİJİTAL CERRAHİ-REHBERLER

Dental Wings coDiagnostix™ rehberli-cerrahi çözümleri sunmaktadır. Bu entegre çözüm sayesinde implantolojistler, dişhekimleri ve laboratuvarların tek bir yazılım platformunda buluşması sağlanmaktadır. DICOM datası üzerinden çalışan sistem birçok planlama kolaylığı yaratmaktadır. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Image Description
Proteze dizaynına göre implant planlaması yada implant planlamasına göre protez dizaynı yapılabilir

 

DİJİTAL ORTODONTİ: aRŞİV / ANALİZ / SETUP / ALIGNER / BRAKETLER

3B-tarama sonrasında OrthoStudio ortodontik CAD yazılımı ile ile dijital arşiv, dijital analiz, sanal setup yapılabilmekte, dizayn edilen modeller ve clear-aligner'lar DWS cihazları ile 3D-print edilebilmektedir.

Image Description
Ölçü yada alçı modelin taranması > Dijital arşiv, analiz, planlama, tasarım > Dijital model ve aparey üretimi

DWS cihazları ile 3-boyutlu olarak yazılan (print edilen) dijital model ve apareylerin birim maliyetleri de oldukça düşük olmaktadır. Ortodontik uygulamak hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

SMILE LITE: ÇIĞIR AÇAN RENK ANALİZ CİHAZI

İsviçreli Smile Line’İn geliştirdiği Smile Lite ile artık renk almak hayal edemeyeceğiniz kadar kolay ve güvenli. Uygun araçlar kullanılmadığında renk almak çok riskli olabilir ve estetik restorasyon sürecinde başarısızlıklara yol açabilir. Ortam ışığı (yoğunluk, kalite) ve çalışma ortamı gibi faktörler doğru renklerin yanlış algılanmasına sebep olabilir. Stres düzeyi, göz yorgunluğu gibi insani faktörler de bir takım hatalara yol açabilir.


5500o K (gün ışığı) kalibreli LED ile donatılmış Smile Lite, dışarıdaki havanın durumuna (güneşli, bulutlu vb.) yada gün içindeki zamanın ne olduğunu bakılmaksızın doğal istikrarlı ve güvenilir ışık sağlar. Özel polarizasyon filtresi ışık yansımasını inanılmaz derecede ortadan kaldırır renk algısını, derinliğin ve transparanlığın anlaşılmasını kolaylaştırır. Mamelon yapısı ve benzeri diş karakterizasyonları son derece net bir şekilde algılanabilir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

SMILE CAPTURE: AKILLI TELEFONLAR İÇİN AKILLI FOTOĞRAFÇILIK

Anında görüntü transferi, sosyal ağda bilgi paylaşımı... bugün birçoğumuz modern teknoloji ortamında bilgi paylaşıyoruz. Şüphesiz ki dental fotoğrafçılık ta bu paylaşımlar içinde hekim ve laboratuvar arasındaki en önemli argümanlardan bir tanesi.

Image Description
iPhone ile son derece basit bir şekilde yüksek kalitede ağız-içi fotoğraflar çekilebiir.


FLEXIPALETTE: AĞIZ-İÇİ FOTOĞRAFÇILIK

Bir grup klinisyen ve araştırmacıdan oluşan Styleitaliano ile birlikte Smile Line’ın geliştirdiği Flexipalette, intra-oral fotoğrafçılık ile ilgilenen dental profesyonellere eşsiz bir deneyim sunuyor. Flexipalette, bir seri kontrat oluşturan innovatif apareyden oluşmaktadır. Flexipalette, bükülebilir bakır levhaların hipo-alerjen özellikte plastimed (bir çeşit lateks içermeyen medikal sınıf silikon) ile kaplanması ile yapılmıştır. Devamı...

Image Description
Flexipalette klinisyenlere üstün ağız-içi fotoğraf çekim imkanları tanır.

 

ALTIN ORAN AYIRICI: GOLDEN SECTION DIVIDER

Altın Oran Ayırıcı, üst dişlerin frontal açıdan oranlanmasında maksimum estetiği yakalayabilmek için kullanılan matematiksel bir araçtır.

Pratik bir anlatım ile; santral dişin görünen kısmı ile kanin ve lateral dişlerin görünen kısımlarının toplamı birbirine eşittir.

Altın Oran Ayırıcı, bu amaç için diş hekimi ve diş teknisyenlerine yönelik üretilmiş yardımcı bir araçtır. Estetik dişhekimliğinin önemli parametrelerinden biri olan altın oran ve altın oran ayırıcı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

KURARAY NORITAKE RENK SKALASI VE KONSEPTİ

Kuraray Noritake renk sistemi standarta göre daha az yeşilimsi tonlar içerir ve daha pembemsi tonlara ağırlık verir. Bu yeni anlayış doğal dişin canlı renklerinin rekonstrüksiyonunu kolaylaştırır. Burada temel amaç dişi çevreleyen yumuşak dokular ve diş eti ile restorasyonun doğal bir bütünlük sağlamasını kolaylaştırmaktır.

Image Description
Kuraray Noritake renk skalası ve beyaz zirkonya restorasyonlar için Esthetic White skalası.

PHOTO-CAD

Smile Line - PhotoCADAğzın her dört kuadrantında rahat ve kolay intra-oral 3B taramaya izin veren tasarımı aynı zamanda ağız-içi fotoğrafçılık için de son derece elverişli bir kullanım olanağı sunmaktadır. PhotoCAD katlanabilir ve hastanın ağız ortamını rahatsız etmeyecek şekilde yumuşak yapıdadır.

Opak, refleksiyon önleyen, lateks-içermeyen, hipoalerjenik medikal grad bir materyalden yapılmış olan PhotoCAD son derece ergonomik olarak katlanır ve fotoğrafçıya ideal bir ekartasyon sağlar. Alt ve üst çene için iki ayrı aparatı mevcuttur.

 

MY SHADE GUIDE: KİŞİYE ÖZEL RENK SKALALARI

Renk skalaları endüstri lideri firmalar tarafından dental markette yaygın olarak dental laboratuvarlar için üretilmektedir. “My Shade Guide” ile Smile Line dental profesyonellere kendi günlük iş pratiğine göre kişiselleştirilmiş renk-skalalarını yapabilme olanağını sunuyor.

Kendi kompozit yada porselen renk-skalası tablarınızı yapabilmeniz için gerekli tüm komponentler ve araçlar set halinde My Shade Guide ile gelmektedir.

 


YUKARI